Jak dobrać odpowiednie zakończenie do komina z pieca lub kominka?

Pierwszą rzeczą jest podział na piece i wkłady kominkowe. Piece mają wyloty najczęściej od fi 120 do fi 150, natomiast wkłady od 150 do 230.
Przy piecach możemy zastosować np.: daszek  w wersji wciskanej do kominka lub też w wersji obejmującej wystającą rurę. Daszki mogą być wykonane z blachy żaroodpornej, lub też z blachy pomalowanej  na czarny kolor. Inny wariant nasad,  to nasada typu  np: ROTOWENT Dragon – jest ona wykonana z blachy żaroodpornej, gdzie  łożyskowanie jest umieszczone w górnej części nasady, co daję komfort braku możliwości oblepienia łożyska przez smołę . Jest to unikatowy patent, gdyż inne nasady zarówno stosowane przy piecach jak i wkładach kominkowych mają łożyskowanie w obrębie koła w dolnej części nasady.
Przy wkładach kominkowych ( a są to średnice fi 150, 180; 200 rzadziej 220 czy fi 230 ) można stosować zarówno daszki w rodzajach wymienionych powyżej  jak i nasady typu:  Strażak, Rotowent, Rotowent -Swing, Rotowent -Dragon lub też generatory ciągu , ale są to nasady mechaniczne – też w różnych wersjach .
Dobór nasad : główna zasada – jaki wylot spalin z pieca czy też wkładu taka średnica  zakończenia komina.
Są tutaj odstępstwa ale to już osobny temat.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *